karadayı ayten melike yalova

Öylesine gıcık, öylesine itici… Kısacası gayet başarılı!

Karadayı‘da her bölüm ortalığı karıştıran, sinirlerimizi hoplatan, burnunu sokmadığı iş kalmayan Ayten karakterinden bahsediyoruz. Her bölüm dizinin yayınlandığı esnada Twitter’da Ayten topa tutuluyor, hakkında yazılmayan kalmıyor. En son dikkatimi çeken birkaç tweet’i sıralayacağım yazının sonunda.

Bundan önce Muhteşem Yüzyıl‘da canlandırdığı Prenses Isabella Fortuna karakteri de pek sevilmemişti Melike Ipek Yalova‘nın. Türkan Şoray‘a benzetenler var, ancak böyle olması onun Suzan Avcı ve Aliye Rona gibi kötü rollerde oynamayacağı anlamına gelmiyor. Ben bu tip dikkat çeken itici veya kötü karakterlerin oyuncunun hüneri olduğunu düşünüyorum. Olması gereken de o değil mi zaten? Seyirciye duyguyu öyle iyi geçiriyor ki bu kadar tepki topluyor.

Karaktere bakalım öncelikle; babası tarafından Nazif Kara‘ya emanet edilen bir komşu kızı Ayten. Aslında kötü bir amacı yoktu başta, sadece Mahir’e olan saplantılı sevdası yüzünden onun gözüne girmeye çalışıyordu. Ancak gittikçe kötü davranmaya başladı ve en son Feride’ye yaklaşıp aklını bulandırmayı başardı. O sahneyi izledikten sonra da izleyici artık Ayten’i iyice yerden yere vurmaya başladı. Başına kötü bir şey gelmesini dört gözle bekleyenler var.

Oyuncu seçimini kötü bulanlar Melike Yalova yerine kimin oynamasını isterdi acaba merak ediyorum. Karakter hem gıcık hem itici hem de kötü olacak, biraz saf biraz şizofren ve saplantılı aşkı uğruna yaptığı her işi eline yüzüne bulaştıracak. Hakime Feride kadar dikkat çekici olmayıp çaresizlikten gözü döndüğünde delice davranabilecek. Bence seçim gayet başarılı.

Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Fatmagül’ün yengesi Mukaddes‘i canlandıran Esra Dermancıoğlu da benzer tepkilere maruz kalmıştı, çünkü o da başarılıydı.

Sona doğru unutmadan başta bahsettiğim tepkili tweet’leri sıralayayım;

– Victor Hugo Ayten’i görseydi “Sefilleri” baştan yazardı
– İvedilikle Ayten böyle gidersen Mahir seni öldürür hapishaneye düşer, ben sana söyleyeyim cancazım.
– Nazif Kara hapse girmeseydi Mahir Ayten’le evlenecekti değil mi? Her şerde bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek.
– Sadece şunu hissedebiliyorum ki Karadayıcılar olarak bu akşam Ayten’e ağız burun dalmak istiyoruz.
– Şu Karadayıdaki Ayten karakteri kadar gereksiz biri görmedim ben, o çıkınca reklam muamelesi yapıp kapatıyorum geri gidene kadar.
– #karadayı ekibi bu ayten karakteri konusuyla ilgili acil plan paketi açılmazsa, izleyici ile ilgili aranız baya bi açılacak diye düşünüyorum
– Ayten karakteri izleyiciye zulüm ya, kangren oldum…

Bu arada dizide sorular giderek artıyor. 16. bölümün fragmanını da verelim;

Mahir Feride’ye nişanlı olmadığını açıklayabilecek mi?
Melih’in röportajın çarpıtılmasına tepkisi ne olacak?
Parmak izi kağıdını Turgut almıştı, bu durumda konu muallakta mı kalacak?
Melih Mahir’i hatırladığında ne yapacak?
Komiser Yasin’in bundan sonra Mahir’e ne gibi yardımları olacak?
İçişleri Bakanlığı’nın Salih İpek adında görevli bir adamları olmadığı açıklandığında Turgut ne yapacak?

Yayınlayan

seyirdefteri

Adı üstünde seyircinin ta kendisiyim. O aptal kutusunda neler dönüyor, sizin haberiniz var mı? İşte onları izleyip eleştirmeyi seviyorum. Ben döverim de severim de...

“Öylesine gıcık, öylesine itici… Kısacası gayet başarılı!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın