Bu komedi dizisine hayvan severler bayılacak!

Animal Practice ile veterinerlerin dünyasını kahkahalar eşliğinde keşfe çıkacaksınız!

Yeni diziler çıkmış mı diye sitelerde dolaşırken, 2012 yapımı Animal Practice ile karşılaştım.

Ben hayvanları çok sevdiğim ve ah keşke lisede fen okuyup da veteriner olsaymışım diye dolaştığım için, diziye aşık oldum!

Ortalama bir hayvan sever de; dizideki ince esprilerden, yakışıklı ve cool veterinerlerden ve sevimlilik muskası hayvanlardan etkilenerek bu diziye eminim geçerli not verecektir!

http://www.youtube.com/watch?v=QSXipmcKSiE

Bir hayvan hastanesinde geçen Animal Practice, bir grup veterinerin ve orada kalan hayvanların günlük yaşamından kesitler sunan bir komedi dizisi.

Espriler oldukça ince ve zekice, oyuncu kadrosunda ise birçok başka yapımdan gözünüze çarpan “aa tanıyorum yaa” diyeceğiniz ünlüler yer alıyor.

Brian Gatewood ve Alessandro Tanaka’nın yönetmenliğini yaptığı ve başrollerini Justin Kirk, JoAnna Garcia Swisher, Tyler Labine ve Bobby Lee’nin paylaştığı bu sevimli diziye mutlaka bir şans verin!

Ya komşunuz bir uzaylıysa?:)

Uzaylılarla tanışma fikrine bizi iyiden iyiye hazırlıyorlar hadi bakalım!:)

Ya komşunuz bir uzaylıysa?:)Çok geçmeden uzaylıların gerçekte var olduğu bizimle iletişime geçtikleri hakkında meşru haberler duymaya başlarsak hiç şaşırmayın sevgili arkadaşlar zira filmlerde ve dizilerde alttan alta sık sık uzaylılarla tanışma ve birlikte yaşama üzerine mesajlar veriliyor!

Uzaylılarla ilgili birçok korku, gerilim, macera ve hatta aile filmi ve dizisi yapıldı ama komedi deyince Alf’ten ve Men In Black’ten öteye pek gidilemedi sayın seyirciler değil mi?

İşte uzaylılarla insanların birlikte dünyada yaşamalarını konu edinen yepyeni bir komedi dizisini tanıtmak için karşınızdayım; The Neighbors!

2012 yılında başlayan yepyeni bir dizi olan The Neighbors, Digiturk’te yeni yayınlanmaya başlandı.

Renkli karakterleri ve ilginç konusuyla bu kaliteli yapımın komedi sever izleyici kitlesini hemen kendine bağladığını düşünüyorum!

http://www.youtube.com/watch?v=dfeyxN7bU1w

Daha fragmanını izlemem diziyi sevmem için yeterli oldu, bölümlerini izledikçe oldukça beğendim! Uzaylılara ilgi ve sempati duyan ve komedi dizisi izlemeye bayılan bir seyirci olarak kesinlikle bu diziyi takip etmenizi öneriyorum!

Ya komşunuz bir uzaylıysa?:)Dan Fogelman tarafından yönetilen dizinin başrollerinde Jami Gertz, Lenny Venito, Simon Templeman ve Toks Olagundoye oynuyor.

New Jersey’de Hidden Hill adındaki bir banliyöye yeni taşınan Weaver ailesi çok geçmeden burada yaşayan yerel halkın büyük bir bölümünün dünyaya 10 seneliğine yollanmış gezegenlerine dönmek için talimat bekleyen insan formuna bürünebilen uzaylılarla dolu olduğunu öğrenecektir.

Normal bir insandan farksız gözüken bu uzaylılar dilediklerinde başlarının üzerinde ellerini çırparak orijinal yeşil uzaylı formlarına dönebilmektedir.

Dizide uzaylıların davranışları, konuşmaları, dünyayı ve insanlığı algılayış biçimleri çok iyi kurgulanmış zaten ince esprilerin büyük bir bölümü de bu konunun üzerinden gerçekleşiyor!

Zevkle ailecek izlenecek bir komedi dizisi arıyorsanız, işte buldunuz!

Kahkahalar ata ata izlenecek bir komedi dizisi; New Girl!

Müthiş esprileri ve komik ötesi halleri ile bu “yeni kız” hepimizin hayatına güneş gibi doğacak!

2011 yapımı Elizabeth Meriwether yönetimindeki komedi dizisi New Girl, ülkemizde henüz yeni yeni meşhur olmaya başladı!

2012 yılında 2. sezonu yayınlanmaya başlayan dizi, bu yazıyı yazdığım 2013 Ocak ayında 2. sezon bölümlerinin çekimlerine devam ediyor.

Dizinin takipçilerine şimdiden müjde vereyim; New Girl’ün aldığı olumlu eleştiriler sayesinde 3. sezonu da şimdiden garantilediği konuşulanlar arasında!

Hâlihazırda 2. sezonu Digiturk Foxlife kanalında yayınlanmakta olan Zooey Deschanel’in başrol oyunculuğunu üstlendiği dizi sıcacık bir arkadaşlık komedisi izlemek isteyenlere ilaç gibi gelecek!

http://www.youtube.com/watch?v=2qqojuj1zoU

Her bölümünü büyük bir zevkle ve kahkahalar ata ata izlediğim ince

bir zeka ve ince espirilerle donatılmış New Girl’ün konusu özetle şöyle:

Kötü bir ayrılığın ardından tatlı ve nevi şahsına münhasır hareketleriyle dikkatleri üzerine çeken ilkokul öğretmeni Jessica kısaca Jess (Zooey Deschanel) kendine kalacak yeni bir yer aramaya başlar.

Jess gazetede gördüğü “3 kişinin yanına bir ev arkadaşı aranıyor” ilanını gözüne kestirir ve görüşmeye gider.

Böylece aynı evde yaşayan Chicago’lu pesimistik ve bezgin bir barmen olan Nick (Jake Johnson), kurumsal bir şirkette çalışan komik ve çapkın karakterli kazanova Schmidt (Max Greenfiled) ve Nick’in ilkokuldan arkadaşı basketbol koçu uyumlu ve iyi kalpli Winston (Lamorne Morris) ile tanışarak onların 4. ev arkadaşı olur!

Jess ile birlikte her biri kendi karakteri içerisinde oldukça enteresan ve komik hallere sahip bu 3 erkeğin hayatına yepyeni olaylar ve Jess’in en yakın biricik arkadaşı Hint asıllı alımlı manken Cece (Hannah Simon) de girecektir!

Sevimli ve yardımsever tavırları, yaşama sevinci, enteresan huyları ve kahkahalar attıran komiklikleriyle Jess, erkeklerin dünyasına adeta bir güneş gibi doğacak ve ortaya çıkan kadın – erkek çatışmaları ve arkadaşlık halleri tüm izleyicilere keyifli kahkaha dolu saatler yaşatacaktır!

Amerika’nın en komik ailesi: Modern Family

Eski kafalı bir büyükbaba, onun dünyalar güzeli ve genç Kolombiyalı karısı, eşcinsel bir çift ve Vietnamlı evlatlıkları, en az kendileri kadar tuhaf üç çocuğa sahip bir anne-baba… 50 ödülü bulunan, Altın Küre‘de “En iyi komedi dizisi” seçilen ve Amerika Başkanı Barack Obama‘nın dahi dilinden düşürmediği Modern Family üyeleri ile henüz tanışmadıysanız hemen başlayalım derim!

Jay Pritchett: Ailenin reisi, daha önce de böyle bir rolüne alışkın olduğumuz Evli ve Çocuklu‘nun Al Bundy’si. Gelenekçi bir baba görünümü çizse de kendisinden oldukça genç ve mükemmel güzellikteki karısı ve çocuklarıyla o da birçok yeni durumla karşı karşıya kalıyor. Çok zeki ve hazırcevap!


Gloria Delgado-Pritchett: Jay Pritchett’in ikinci karısını canlandıran, dizide Kolombiyalı olan Sofia Vergara, oyunculuk anlamında adeta parlıyor. Aşırı heyecanlı ve gerçek bir Latin olan Gloria, güzelliğiyle çok dikkat çekiyor.


Phil Dunphy: Dizinin en orijinal karakteri! Üç çocuk babası olsa da aslında kendisi de bir çocuk olan Phil, olaylara getirdiği tuhaf yaklaşımları ve yumuşak kalpliliğiyle gönülleri çalıyor. Ty Burrell‘in canlandırdığı karakter, dizide işleri biraz kesat giden bir emlakçı.


Claire Dunphy: Jay Pritchett’in kızı, Phil Dunphy’nin de karısı olmak ortaya harika bir karakter çözümlemesi çıkarıyor. Evde Phil’in iyi polisi oynamasından dolayı bütün sıkıcı ve pis işler ona kalsa da, Claire tuttuğunu koparan, kuralcı ve üvey annesi Gloria’yı sevmeyen bir karakter çiziyor. Claire’i canlandıran Julie Bowen, geçtiğimiz sene Emmy Ödülleri’nde “En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü kazanmıştı.


Mitchell Pritchett: Jay’in başlarda pek kabullenemese de daha sonradan alıştığı eşcinsel oğlu. Partneri Cameron ve Vietnamlı evlatlık kızları Lily ile birlikte yaşıyorlar. Jesse Tyler Ferguson, avukatlık yapan bu eşcinsel karakteri kesinlikle harika canlandırıyor.


Cameron Tucker: Mitchell’in eşcinsel partneri, kızlarına daha çok annelik yapan taraf. Aşırı duygusal ve heyecanlı olan bu karaktere Eric Stonestreet can veriyor.


Haley Dunphy: Claire-Phil Dunphy çiftinin en büyük çocukları. Çok güzel ama bir o kadar da aptal. Hayatta en çok değer verdiği şeyler moda ve popülerlik. Ailesi de onu böyle kabullenmiş durumda! Karakteri canlandıran oyuncu ise 22 yaşındaki oyuncu Sarah Hyland.


Alex Dunphy: Haley’nin ortanca kardeşi. Süper zeki ama asosyal. Ablasıyla sürekli didişme halindeler. Alex, zekasından dolayı herkesi kendinden küçük görüyor, pek de haksız sayılmaz!


Luke Dunphy: Claire-Phil çiftinin en küçük çocukları. Kafası inanılmaz farklı çalışan, saf bir tip. Birazcık da yaramaz!


Manny Delgado: Gloria’nın ilk eşinden olan oğlu. Henüz yaşı küçük olmasına rağmen çok olgun bir adam gibi giyiniyor ve öyle davranıyor. Bir nevi büyümüş de küçülmüş.


Lily Tucker-Pritchett: Eşcinsel çiftimiz tarafından evlatlık alınan Asyalı minik kızımız. Oldukça zeki ve iki babası olmasına çoktan alıştı gibi görünüyor.

Oyuncu Dosyası: Demet Evgar

Bir mimik yeter!

Güzel, sevimli, komik, eğlenceli, güzel sesli, hepsinden öte iyi bir oyuncu Demet Evgar. Sadece oyunculuğu ile değil, gözleri ile de anlatıyor oynadığı karakterin ruh halini, mimiklerini çok iyi kullanıyor bir sahneyi canlandırırken. Hatta bazen vermesi gereken mesajı, duyguyu sadece mimikleriyle bile aktarabiliyor izleyiciye. Hal böyle olunca komediyi de abartmadan, dozunda oynuyor.

Yedi Numara’dan 1 Erkek 1 Kadın’a…

İlk olarak 2000 yılında Sabit’in (Olgun Şimşek) bir hayal sahnesinde konuk oyuncu olarak rol aldı Yedi Numara‘da. Ardından Aslı ile Kerem, Tatlı Hayat, Yuvam Yıkılmasın, Çınaraltı ve Bütün Çocuklarım geldi.

2005’te şimdilerde yeniden ekrana döneceği duyurulan Emret Komutanım‘da Üst Teğmen Çiğdem’i canlandırdı. 2006 Erkekler Ağlamaz ve son olarak 2008’den beri devam eden 1 Erkek 1 Kadın‘da eğlenceli Zeynep karakterini oynamaya devam ediyor. Bu farklı yapımda Emre Karayel ile birlikte sevimli bir ikili oluşturdukları için ilgiyle izleniyor.

Tiyatro, dizi derken sıra filmlerde..

2005’te Banyo ve Beyza’nın Kadınları‘nda, 2009’da ise bir Mahsun Kırmızıgül filmi olan Güneşi Gördüm‘de yer aldı. 2010’da Cem Yılmaz ve Ozan Güven‘le başrolü paylaştığı Yahşi Batı‘dan sonra aynı yıl Vay Arkadaş adlı filmde Mete Horozoğlu ve Ali Atay ile birlikte oynadı.

Yer aldığı son proje, Onur Ünlü‘nün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 2013’de vizyona girmesi beklenen Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı siyah-beyaz film. Çekimleri Demet Evgar’ın doğduğu Manisa’da yapılıyor. Filmin konusu ise Heroes‘u hatırlatıyor.

Göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bir kasabada geçen hikayede tüm karakterler doğa üstü güçlere sahip birer süper kahraman! Duvarların içinden geçebilen bir yan hakem, nesneleri oynatabilen bir kadın, zamanı durduran bir kız, bir dev, bir görünmez imam ve benzeri karakterler… Oyuncular daha çok Leyla ile Mecnun ve Şubat dizilerinden seçilmiş. Ali Atay ve Ahmet Mümtaz Taylan başrolde Demet Evgar’a eşlik ediyor.

demet evgar

Güzel olduğu kadar sesli de!

Sesinin de güzel olduğunu özellikleri arasında saymıştım yazının başında. 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen Rock Müzikalleri‘nde rol aldı. Yahşi Batı’da da müzikal sahnesinde sesine yer verildi, ekteki videodan izlenebilir. Ayrıca yine ekte “Bu şarkıyı dinliyorsan” adlı parçayı Demet Evgar’ın düeti eşliğinde dinleyebilirsiniz.

Projelerle geliyor

Yakın zamanda Pangar adında yeni bir tiyatro oluşumu başlattı. Pangar’ın bir tiyatro topluluğu değil, sanat üretim ve sergileme alanı olduğunu ve çok büyük hedeflerinin olduğunu söylüyor. Ayrıca çocuklar için de projeleri var. Çocuk Evi projesi ile özellikle otizmli çocuklarla, yaşıtlarını bir araya getirerek kaynaştırmak, onları oyunlarda oynatmak istiyor.

En büyük hayali de miniklerin yazacağı bir oyunda oynamak.

Geçmişten günümüze tiyatro…

Kadınlar da Savaşı Yitirdi
Takanlar ve Takılanlar
Aşk Çemberi: Kent Oyuncuları – 2003
Gece Mevsimi: Kent Oyuncuları – 2005
Anna Karenina: Kent Oyuncuları – 2006
Ayşegül Hindistan’da: Tiyatro Kılçık – 2006
39 Basamak: Kent Oyuncuları – 2007
Macbeth: Pangar – 2012

Demet Evgar kimdir?

Arnavut asıllı olan Demet Evgar 19 Mayıs 1980’de Manisa’da doğdu. 17 yaşına gelince Manisa’da bir tiyatroda oyunculuğa başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü‘nü bitirdi. Eğitimi sırasında arkadaşlarıyla “Tiyatro Kılçık” adında bir topluluk kurdu. Burada oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu ve Tiyatro Kılçık’ta birkaç oyunda rol aldı. Ardından televizyon ve sinemaya geçiş yaptı, ancak tiyatroya da devam etmektedir.

İşler Güçler’le kahkaha zamanı yaklaştı..

Salı akşamına alınan İşler Güçler her ne kadar saati yine geç olsa da gülmek isteyenleri bir şekilde ekran başına kilitliyor. Kahvemizi içtik bekliyoruz, uyumazsak biz de biraz güleriz diye umuyoruz… Fıtı fıtı fıtı ;)