Bu yılın en bomba yabancı dizisi; Hannibal!

Uyarlama dediğin böyle olur, bravo!

Ünlü Hannibal filmleri dizi oldu sayın seyirciler; hem de 2013 yapımı, dumanı daha üzerinde taptaze bir dizi!

Dün gece eşimle Hannibal’ı izlemeye başladık; Allah biliyor ya ikimiz de sinema filmi versiyonlarını çok seven tam birer Anthony Hopkins hayranı olarak, öncesinde biraz dudak büktük ve hatta burun kıvırdık dizi versiyonuna!

Bu kadar başarılı sinema filmlerinin ardından, Hannibal’ı sinema tarihinin en ağır karizma aktörü canlandırmışken; bir de üzerine dizi hâline getirmenin anlamı var mı diye sorguladık!

Sonra diziyi izlemeye başladık ve bayıldık! Olmuş yani, bu kadar yapılır! Bu güzel filmler ancak böyle bir diziyi hak eder, beş yıldızlı pekiyi verdik her ikimiz de!

http://www.youtube.com/watch?v=dnMgxYjWNZI

Dizinin çok kaliteli bir yapım olmasının yanı sıra Hannibal karakterini canlandıran Mads Mikkelsen role cuk oturmuş, performansı uzaydı ben size öyle diyeyim!

Özel ajan Will Graham rolünde de Hugh Dancy’yi izliyoruz ki onun da hiç aşağı kalır yanı yok bir bravo da o aldı bizden performansıyla!

Bryan Fuller yönetmenliğindeki Hannibal’ın başrollerinde Mads Mikkelsen, Hugh Dancy, Laurence Fishburne ve Caroline Dhavernas oynuyor.

Dizi, dünyaca ünlü psikiyatrist Dr. Hannibal Lecter ve gözlemlemekten sorumlu olduğu hastası FBI suçlu profili analisti Will Graham’ın arasındaki ilişkinin ilk dönemlerini anlatarak hikâyeye başlıyor.

Will Graham, suçluları anlayabilmesini sağlayan özel bir hayal gücü ve düşünce yeteneğine sahiptir, ancak bu yeteneği onun kişisel hayatına da etki ederek ona musallat olmaktadır.

Vikinglerle maceralı bir tarih yolculuğuna hazır olun!

Game Of Thrones’u seviyorsanız, bu diziyi de beğenebilirsiniz!

Vikinglerle maceralı bir tarih yolculuğuna hazır olun!Dumanı hâlâ üzerinde tüten yepyeni bir 2013 dizisi izlemek istiyorsanız, Vikingleri anlatan bu heyecanlı yapımı kaçırmayın!

Dizinin konusu; korkusuz bir Viking savaşçısı olan Ragnar Lothbrok’un Viking kabilelerinin kralı olma yolunda ilerlerken başında geçen sürükleyici savaş hikâyelerinden ve maceralardan oluşuyor.

Dizi, doğa manzaraları açısından tam bir görsel şölen! O yemyeşil ormanlar, fırtınalı denizler nabzınızı en az olaylar kadar yükseltiyor!

Kast seçimi, kostümler ve dekor da oldukça özenle seçilmiş, kaliteli ve gerçekçi bir görsellik yaratılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=XQFQN3-Pm8E

Michael Hirst’in yönetmenliğindeki dizinin başrollerinde Travis Fimmel, Clive Standen, Katheryn Winnick, Gabriel Byrne, George Blagden ve Gustaf Skarsgård’ı izliyoruz.

Vikings’in henüz ilk sezonunun 9 bölümü yayınlanmış durumda. Şu an internetten izlenebiliyor, altyazıları da mevcut!

Ben çok geçmeden bu heyecanlı dizinin Cnbc-e veya Digiturk tarafından keşfedilip yayınlanmaya başlayacağını umuyorum!

Tarih kokan dizilere, eski uygarlıklara ve maceralı savaş sahnelerine bayılıyorsanız tarih, dram ve macera temalı bu yepyeni dizi tam size göre!

Bağımlılık yaratacak yeni bir dizi: Cult!

Bulmacalı senaryoları ve gizemli polisiye dizileri seviyorsanız Cult tam size göre!

Bağımlılık yaratacak yeni bir dizi: Cult!Fringe bitti diye boşluğa düşmüşken hayatıma giren yeni dizilerden biri de Cult oldu!

2013 yapımı olan Cult’un yönetmeni Rockne S. O’Bannon, başrollerinde ise Jessica Lucas ve Vampir Günlükleri’nde Alaric rolünde izlediğimiz Matt Davis var.

Dizi Digiturk kanallarında gösterimde, şuan pilot olarak çekilen bölüm de dahil 3 bölüm yayınlanmış durumda, yani dumanı üzerinde taptaze bir dizi izlemek isteyenlere duyurulur.

Heyecanlı, mistik bir dram – polisiye tadındaki dizinin konusu kısaca şöyle:

Cult isminde gizemli bir tarikatın içerisindeki yaşamı ve işledikleri suçları anlatan televizyon dizisi, git gide oldukça popüler olmaya ve fanatik bir hayran kitlesini etrafında toplamaya başlar. Gazeteci Jeff Sefton’un kardeşi Nate de bu dizinin fanatik hayranlarından biridir.

Cult dizisinin hayranları ve dizi hakkında internette korkutucu ve gizemli söylentiler dolaşmaktadır. Bu durum dizinin araştırma asistanı olarak çalışan Skye’nin ilgisini çekmeye başlar ve birlikte çalıştığı ekipten gizli olarak bu durumu araştırmaya başlar.

Jeff’in kardeşinin aniden ortadan kaybolması Jeff ve Skye’nin yollarının kesişmesine ve birlikte güç birliği yaparak dizinin gizemli dünyasını araştırmaya başlamalarına neden olur.

Henüz giriş niteliğinde birkaç bölümü yayınlanan dizi gerçekten de umut vaat ediyor, 3 bölümü de izlemiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim!

zp8497586rq

Sex & The City hayranlarının merakla beklediği yeni dizi!

The Carrie Diaries ile zamanda yolculuğa çıkıyor ve Carrie Bradshaw’ın gençliğine dönüyoruz!

Sex & The City kadınlar arasında efsaneleşen dizilerden biridir, yıllar geçse de hiç eskimez o koskoca 6 sezonu döner dolaşır yine yeni yeniden izleyebilir hem de büyük bir zevkle ilk günkü zevki alarak!

The Carrie Diearies, Sex & The City hayranlarının merakla beklediği yeni dizi!Diziyi 2005 yılında keşfetmiş bir izleyici olarak birkaç ay içerisinde tüm sezonlarını izlediğimi hatırlıyorum. O noktadan sonra tekrar tekrar izleme takıntısı her Sex & The City ve Carrie Bradshaw hayranı gibi bende de baş gösterdi.

Derken şehri fetheden çılgın kadınlarımız uzun bir ara sonrasında yeniden biz tutkulu izleyicilerine sürpriz yaparak dizinin devamı niteliğinde peş peşe 2 sinema filmi ile karşımıza çıktılar.

Daha mutlu olamazdık derken o filmlerin de üzerinden zaman geçti ve izleyici olarak bu sürprizlerle dolu hikâyeden daha fazla şey beklemeye koyulduk!

Tam o noktada geldi, The Carrie Diaries’in yani Sex & The City’nin başkarakteri Carrie Bradshaw’ın gençlik dönemlerini anlatan dizinin çekileceği haberi!

Carrie’nin gençliği hakkında fazla bilgimiz yoktu, hele New York’a taşınmadan önceki hayatı hakkında hiç geriye dönüşler yaşanmamıştı dizide bu nedenle tüm hayran kitlesi olarak bu diziyi henüz çekileceğinin haberi duyulur duyulmaz sevdik ve içtenlikle bağrımıza bastık!

http://www.youtube.com/watch?v=z_UMl3LOiqw

Tutulacağı önceden gayette belli olan bir yapımdı kısacası bu dizi! 2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve henüz birkaç bölümü yayınlanmış olan diziyi ben de yeni izmeye başladım ve doğrusu oldukça da başarılı buldum!

Hemen belirteyim bu dizinin ekibinin eski diziyle bir alakası yok bağlı oldukları nokta ise yazar Candace Bushnell’in romanları.

Dizide Carrie’yi lisede okurken görüyoruz, annesini yeni kaybetmiş babası ve kız kardeşi ile hayata tutunmaya ve zorluklarla mücadele etmeye çalışıyor. Yaşamı yeni yeni keşfeden ve kendini yeni yeni tanımaya başlayan bu sapsarı kıvırcık saçlı banliyöde yaşayan sevimli genç kızın en büyük hayali New York’ta yaşamak!

Kızının bu dileğinden haberdar olan babası bir gün Carrie’ye sürpriz yaparak ona New York’taki bir hukuk bürosunda haftada bir günlük gidip çalışacağı bir staj ayarlıyor. Böylece Carrie artık haftada bir gün evinden banliyö trenine atlayarak New York’a gidiyor ve bu noktadan itibaren de macera başlıyor!

Carrie’nin nasıl Carrie Bradshaw’a dönüştüğünün keyifli bir hikayesini izlemek istiyorsanız bu dizi sizi fazlasıyla memnun edecek!

The Carrie Diaries’in yapım olarak havası aynı Sex & The City’ye benziyor bence şöyle ki; kostümlere ağzınız açık kalıyor son moda stil sahibi kıyafetlerle dolu her sahne, cast seçimi çok başarılı, karakterlerin birbirleriyle olan iletişimleri anlamlı, olaylar heyecanlı ve insanı gülümsetiyor mekânlar son derece göz alıcı!

Dizinin baş kahramanı Carrie Bradshaw rolünü başarılı genç oyuncu Anna Sophie Robb üstleniyor.

Çok doğru bir seçim olmuş, Carrie karakterini oldukça benimsemiş ve seven bir dizi hayranı olarak her oyuncuyu bu rolde kolaylıkla kabullenemezdim emin oldun, ama Anna Sophie Robb bu işin üstesinden fazlasıyla gelmiş!

Sex & The City’ye göre çok daha masum, soft ve genç bir havaya sahip olan dizi hem gençlerin hem de yetişkinlerin izleyebileceği bir profile sahip.

Zaten diziyi Sex 6 The City ile karşılaştırmak hiç doğru olmaz bir kere en başta kulvarları farklı bu dizi daha gençlere yönelik ama Sex & The City hayranlarını da tatmin edecek nitelikte!

Netice itibariyle kesinlikle tavsiye ediyorum! Ben izlediğim kadarıyla şimdiden vay be Carrie nerden nereye dedim içim ılık ılık oldu valla!:) Dizinin 80'li yıllarda geçmesi de bana ayrı bir keyif verdi!

zp8497586rq